Letní kino Širák - Hradec Králové

KALENDÁŘ AKCÍ

květen 2019

    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24

  • NA JEDNOM BŘEHU - DVOUDENNÍ
    NA JEDNOM BŘEHU - PÁTEK
25

So

  • NA JEDNOM BŘEHU - DVOUDENNÍ
    NA JEDNOM BŘEHU - SOBOTA
26
27 28 29 30 31

Kulturní akce

květen 2019

1

květen

Mezinárodní jazzový festival pořádaný v rámci United Europe Jazz Festival 2019 ve spolupráci s městy Banská Bystrica (SK), Salgótarján (HU) a Zakopané (PL). V programu na Masarykově náměstí mimo jiné vystoupí:

HLAVNÍ PÓDIUM
BLACK BUŘIŇOS (CZ)
PETR SOVIČ & GRAMOFON (CZ)
PETRA ERNYEI QUARTET (CZ)
PRSTY (SK)
STORYVILLE JAZZ BAND & FRANKIE LÁTÓ (HU)
BOBA JAZZ BAND (PL)

VEDLEJŠÍ PÓDIUM:
Akordeonový orchestr SAFARI ZUŠ Střezina a ZDEŇEK HLADÍK sitár & hang drum.

Program uvádí jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator.

FESTIVAL SE CHOVÁ ŠETRNĚ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ. Studené nápoje budou podávány pouze ve vratných kelímcích, za které bude vybírána záloha.

 

TZ - STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST 2019
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost ve spolupráci s partnerskými městy Banská Bystrica (SK), Salgótarján (HU) a Zakopané (PL), za podpory Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové pořádá ve středu 1. května 2019 již XVIII. ročník festivalu STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST v rámci UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL 2019. Cílem tohoto dění je vzájemné setkání jazzových formací ze čtyř středoevropských zemí, obohacení kulturního života v místech konání festivalu, rozvoj cestovního ruchu a budování přátelských vztahů v rámci středoevropského Visegrádského regionu.
V pestrém hudebním hodokvasu, který připravila dramaturgyně festivalu Julia Špalková, sena Masarykově náměstí v Hradci Králové představí:
PETR SOVIČ & GRAMOFON (CZ) -osobité hudební seskupení, které vzniklo roku 2017 na popud Petra Soviče a hradeckých jazzových muzikantů, mapuje písňovou tvorbu od 50. do 80. let minulého století. Aranžmá hitů má moderní podobu a žánrový záběr je velmi široký - od swingových evergreenů přes temperamentní latinské rytmy až po ověřené populární tituly z českých hitparád.
BLACK BUŘIŇOS (CZ) - výtečná dixielandová formace vyprofilovaná ze studentů ZUŠ Týniště nad Orlicí, jejíž repertoár tvoří tradiční dixielandové standardy. Přes svůj poměrně nízký věk členové kapely bravurně zvládají obtížné jazzové frázování a svou radost ze hry úspěšně přenášejí i mezi posluchače.
PETRA ERNYEI (CZ) -talentovaná zpěvačka, kterou diváci většinou znají pro její zpěvný éterický hlas podmanivé barvy jako jedinečnou interpretku swingových písní. Její vokál má celou řadu poloh, podob, tváří a nálad a ve spojení s kytarami a kontrabasem dovede navodit tu nejpůsobivější atmosféru.
PRSTY (SK)- znamenitá bluesová kapela z partnerského města Banská Bystrica. Repertoár formace, která je složená z respektovaných instrumentalistů, tvoří skladby otců černého mississipského delta blues a neředěné městské Chicago blues 50. let minulého století. Aktuální repertoárový list je velmi pestrý - figurují v něm např. kompozice T-Bone Walkera, Paula McCartneyho, Howlina Wolfa Buddy Johnsona nebo také Luboše Andršta a Petera Lipy.
STORYVILLE JAZZ BAND&FRANKIE LÁTÓ (HU) - skvělý jazz band z maďarského Szegedu nese název Storyville podle bývalé městské čtvrti louisianského New Orleansu. Hudební projev kapely připomíná atmosféru "města jazzu a místa, kde nikdo nespěchá" z počátku minulého století. Repertoár skupiny je barevnou směsicí tradičních, ale i oživených dixielandových a swingových šlágrů, které jsou okořeněny excelentním projevem sólového houslového čaroděje Frankie Látó.
BOBA JAZZ BAND (PL) - je jedna z nejlepších polských a předních evropských kapel, která předvádí tradiční jazz v té nejčistší podobě. Vedoucím uskupení je pianista Jan Boba, jehož umělecké úspěchy sahají až do 60. let minulého století. BOBA JAZZ BAND se účastní těch nejvýznamnějších světových hudebních událostí včetně Festivalu klasického jazzu v Sacramentu. Hudbu, kterou band interpretuje, charakterizují vkusné elegantní aranže, stylový zvuk a propracované improvizace všech muzikantů.
 
Přestávky mezi programy na vedlejším pódiu vyplní Akordeonový orchestr SAFARI ZUŠ Střezina a ZDENĚK HLADÍK sitár & hang drum.
Součástí programu je trh lidové tvorby a uměleckých řemesel s bohatým občerstvením.
Program uvádí jazzový a swingový zpěvák JAN SMIGMATOR.
 
VSTUP VOLNÝ
Změna programu vyhrazena
 
HKVS


STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST

1

květen

Trh v rámci festivalu "STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST".1

květen

  • Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA ve spolupráci s KMS NHK a Městskými lesy Hradec Králové vás zvou na ekologickou akci. Prosíme, přihlaste se předem na hradec@akropolis.cz nebo 776 660 006 . Vhodný oděv, obuv a dobrou náladu s sebou!
  • Kde: na pláži rybníka Biřička - Nový Hradec Králové
  • Vstup volný

1

květen

Sobotní pohádkový program pro děti. Digitální planetárium nás přenese daleko od ruchu přesvětleného města a díky tomu na dokonale tmavé noční obloze uvidíme tisíce hvězd. Zkusíme poznat některá souhvězdí a potom se vzneseme ze Země a vydáme se na krátkou cestu vesmírem. Nakonec se podíváme na astronomickou pohádku Polaris - spolu s kamarády medvědem a tučňákem odhalíme nejednu vesmírnou záhadu. Na hvězdárně se podíváme k dalekohledům a bude-li hezké počasí, namíříme je na Sluníčko na obloze. A kdo si bude chtít pohrát, může si z velkých astronomických kostek sestavit souhvězdí nebo planety. Program je vhodný pro děti od 5 let, trvá 90 minut. Upozorňujeme, že z bezpečnostních důvodů není možné vstupovat do sálu digitálního planetária po zahájení programu.

Kromě pořadů v digitálním planetáriu je možné navštívit také Pozorování Slunce každou sobotu od 15 hodin a Večerní pozorování každý týden ve středu a v pátek od 21:30 hodin a v sobotu od 22:00 hodin. Pozorování se konají na hvězdárně a není třeba na ně rezervovat vstupenky.

1

květen

Borise Arkadije živí humor v době, kdy vás smích může existenčně zlikvidovat. Polovina 80. let. Brežněv zemřel, Andropov zemřel a o Černěnkovi se šeptá, že to má taky za pár. Boris vystupuje s neškodným skečem o opičce a žije život prominenta, komika režimem nejen tolerovaného, ale i podporovaného. Pod povrchem se ale dusí. Humor je z podstaty svobodný a pohrdá hloupostí mocných. V Borisovi zuří vnitřní boj mezi konformistou a buřičem. A to vše v době, kdy humor může zabíjet. Tragikomedie Michaila Idova (scénář k filmu Léto) pojednává o možnostech svobody v nesvobodné době, o srážce lidské kreativity s tupostí moci.

1

květen

Srdečně zveme na Slavnost srdcí - uvedení srdcí zvonů do koncertní zvonohry. Setkání za účasti bratra patriarchy CČSH Tomáše Butty, biskupa královéhradeckého Pavla Pechance, emeritního biskupa Štěpána Kláska, zdejší sestry farářky Františky Kláskové, zvonaře Petra R. Manouška, hudebního skladatele a carillonéra Radka Rejška, varhanice Jiřiny Dvořákové-Marešové se uskuteční ve Sboru kněze Ambrože 1. května od 18 hodin. Pro děti bude hrát Hana Voříšková od 17.15 pohádku Oříšková chaloupka. Srdečně zveme. https://www.facebook.com/events/812015162493191/

1

květen

Velká cesta kolem světa končí! Poslední výprava uzavírá cesty žlutých trabantů napříč kontinenty ve velkém stylu. V týmu tentokrát není žádná žena a putování smečky mužů v čele s cestovatelem Danem Přibáněm nabírá často divoké obrátky. Žlutý cirkus jede z Indie až domů. Překonává Himaláje i diktatury, láme výškové rekordy i prchá před policií. Přestože jde mnohokrát do tuhého, mezinárodní česko-slovensko-polská posádka bojuje se všemi nástrahami s černým humorem, sebeironií a občas na hraně politické korektnosti. Film Trabantem tam a zase zpátky definitivně dokazuje, že není třeba drahých terénních vozů, aby člověk projel celý svět a zažil jeden z nejdojemnějších návratů.

1

květen

Digitální planetárium nás tentokrát přenese daleko od ruchu přesvětlených měst. Při pohledu na tisíce hvězd zářících na dokonale temné noční obloze nabereme dech a zkusíme vyhledat některá souhvězdí a planety. Jistě nás přitom napadne odvěká otázka: Jsme ve vesmíru sami? Pravěké mýty i současná sci-fi hledají odpovědi ve fantazii. Ale jak se na tuto otázku dívá věda? Dokument Hledání života nás zcela pohltí a obklopí obrazem. Vezme nás na fascinující cestu z hlubin pozemských oceánů až do dalekého vesmíru. Uvidíme vizualizace založené na nejnovějších vědeckých poznatcích. Dokument pátrající po souvislostech života na Zemi s potenciálním životem na vzdálených planetách, byl vytvořen Americkým přírodovědným muzeem (AMNH) ve spolupráci s NASA, český komentář čte Pavel Soukup. Celý program včetně prohlídky interaktivních expozic v digitálním planetáriu trvá 90 minut. Je vhodný pro celou rodinu.

Kromě pořadů v digitálním planetáriu je možné navštívit také Pozorování Slunce každou sobotu od 15 hodin a Večerní pozorování každý týden ve středu a v pátek od 21:30 a v sobotu od 22:00. Pozorování se konají na hvězdárně a není třeba na ně rezervovat vstupenky. Upozorňujeme, že z bezpečnostních důvodů není možné vstupovat do sálu digitálního planetária po zahájení programu.

1

květen

Karel Zeman

1

květen

Mirka a Kuba se seznámili na technoparty, narodila se jim dcera a rozhodli se vzít. Svatbou začíná sedm let štěstí, lásky i bolestivých pádů. Mladá dvojice čelí odvěkým výzvám, ale také lákadlům a záludnostem života v současném Česku. Přichází stěhování za město, druhé dítě, hypotéka, krize. Dokáže rodina společně překonat největší překážku? Pomocí časosběrné metody zachycuje Hana Třeštíková ve svém režijním debutu soukromá dramata strhujícím způsobem. Navazuje tak na dílo své matky Heleny, která tento populární formát proslavila.

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2018 Letní kino Širák - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.