Letní kino Širák - Hradec Králové

KALENDÁŘ AKCÍ

červen 2018

        1 2 3
4 5 6

St

 • SOLO: STAR WARS STORY
7

Čt

 • DEADPOOL 2
8

 • PŮLNOČNÍ LÁSKA
9

So

 • HASTRMAN
10
11 12 13

St

 • TAXI 5
14

Čt

 • MÁŠ JI!
15

 • DÁMSKÝ KLUB
16

So

 • TÁTOVA VOLHA
17
18 19 20

St

 • GHOST STORIES
21

Čt

 • ESCOBAR
22

 • DEBBIE A JEJÍ PARŤAČKY
23

So

 • JURSKÝ SVĚT: ZÁNIK ŘÍŠE
24
25 26 27

St

 • SOLO: STAR WARS STORY
28

Čt

 • JSEM BOŽSKÁ
29

 • FAKJŮ PANE UČITELI 3
30

So

 • DVĚ NEVĚSTY A JEDNA SVATBA

Kulturní akce

červen 2018

1

červen

Galerie Suterén, Informační centrum: Výstava Náš portrét se skládá ze dvou fotografických projektů, které realizovala fotografická skupina AKFA, působící při Galerii OKNO Słubického Městského kulturního centra v Polsku.

1

červen


2

červen

Trh se uskuteční v rámci programu FOLKLORNÍHO FESTIVALU PARDUBICE - HRADEC KRÁLOVÉ.

2

červen

10:00-16:30 Žižkovy sady Hradec Králové (vymazat Masarykovo náměstí)
16:30 - 18:00 Klicperovo divadlo HK
18:00 - 19:00 Kostel Českobratrské církve evangelické HK
od 19:00 Šrámkův statek Piletice (HK)

XXVII. FOLKLORNÍ FESTIVAL PARDUBICE-HRADEC KRÁLOVÉ

3

červen


6

červen

Bezplatnou právní poradnu v Infocentru zajišťuje Česká advokátní komora v Hradci Králové. Občanům je k dispozici každou středu od 13:00 do 17:00a zodpoví otázky zejména v oblasti práva občanského, rodinného, pracovního a insolvenčního. Porada u každého žadatele by neměla překročit 15 – 20 min.

6

červen

Entrée k tanci

6

červen

USA 2018, režie Ron Howard, 135 minut, přístupný, mluveno česky

"Předpokládej, že tě každý zradí. Pak nikdy nebudeš zklamaný." Dobrá rada nad zlato. Kde se vzal Han Solo? Předaleká galaxie. Jedničkou ve vesmírném pašování je Lando Calrissian. Před ním ale stojí mladík, který ho překoná. Na Millenium Falcon s nejoblíbenějším syčákem. Zrod jednoho z hrdinů ságy. Hrají Alden Ehrenreich (Jasmíniny slzy), Emilia Clarkeová (Než jsem tě poznala), Woody Harrelson (Tři billboardy kousek za Ebbingem) aj. JAK HAN SOLO K ŠTĚSTÍ PŘIŠEL.

7

červen

Vystoupí žáci lektorů J. Smorádkové, P. Kuhna a L. Holmana.

7

červen

Entrée k tanciEntrée k tanci

7

červen

USA 2018, režie David Leitch, 120 minut, do 15 let nepřístupný, titulky

Nejvtipnější superhrdina přežívá smrtící hovězí útok, pátrá po nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou, vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. A chce si zasloužit hrneček s nápisem Nejlepší milovník na světě. Deadpool, chlapík mnoha tváří. Akční komedie. Hrají: Ryan Reynolds (Zabiják a bodyguard), Josh Brolin (série Avengers), Brianna Hildebrandová (Tragedy Girls) aj. BOUCHAČKY A OSTRÉ HLÁŠKY.
PREMIÉRA

8

červen

USA 2018, režie Scott Speer, 91 minuta, přístupný, mluveno česky

Je tak krásná! Je tak krásný! Katie však musí žít mimo sluneční světlo, jinak zemře. Po setmění hraje na nádraží na kytaru. Když potká Charlieho, kterého tajně obdivuje, nemoc před ním skrývá. Romantické drama vás rozesměje, dojme i rozesmutní. Hrají: Bella Thorneová (Amityville: Probuzení), Patrick Schwarzenegger (Go North), Rob Riggle (12 Strong), Paul McGillion (Death Note) aj. V NOCI SE SNY STÁVAJÍ SKUTEČNOSTÍ - PŘIJĎTE SI ZABULIT!!!
PREMIÉRA
PARTNEREM TOHOTO FILMU JE PIVOVAR ROHOZEC.

9

červen

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost i v letošním roce bude pořádat oblíbené Farmářsko-potravinářské trhy.
Nebudou ovšem v Gayerových kasárnách, které procházejí rekonstrukcí, nové místo najdou v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium.
Termíny trhů:
28. dubna, 12. a 26. května, 9. a 23. června, 7. a 21. července,
4. a 25. srpna, 8. a 22. září, 6. a 20. října a 3. a 17. listopadu 2018.

9

červen

ČR 2018, režie Ondřej Havelka, 100 minut, do 12 let nevhodný, mluveno česky

Nic pro neplavce. Tam, kde šumí proud, se v 19. století rodí divná láska mezi osvíceným baronem a krásnou rebelkou, která ví, co chce. Romantická pohádka pro dospělé se zapovězeným vztahem, erotickou živočišností a farářem ranařem. Dle románu Miloše Urbana. Hrají: Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jiří Lábus, David Novotný, Vladimír Polívka aj. NOVÁ "DIVÁ BÁRA" ČESKÉHO FILMU ZAMOTÁ HLAVU NEJEN ODTAŽITÉMU ARISTOKRATOVI.
PREMIÉRA

13

červen

Infocentrum Hradec Králové:Bezplatnou právní poradnu v Infocentru zajišťuje Česká advokátní komora v Hradci Králové. Občanům je k dispozici každou středu od 13:00 do 17:00a zodpoví otázky zejména v oblasti práva občanského, rodinného, pracovního a insolvenčního. Porada u každého žadatele by neměla překročit 15 – 20 min.

13

červen

Francie 2018, režie Franck Gastambide, 103 minut, do 12 let nevhodný, titulky

Závažný problém! Polda Sylvain honí gang, který v nadupaných Ferrari vykrádá klenotnictví. Jenže s policejními auty to nepůjde. Jedině s Eddym. Ten zdědil úžasné bílé taxi, ale ne řidičský um. Zato Sylvain řídí excelentně... Hrají: Franck Gastambide (Pařba v Pattayi), Bernard Farcy (Gauner), Sabrina Ouazaniová (Vyber si!) aj. AKČNÍ KOMEDIE V HLAVNÍ ROLI S LEGENDÁRNÍM TAXI, VYTUNĚNÝMI BOURÁKY A ADRENALINOVÝMI HONIČKAMI.
PREMIÉRA

14

červen

Vystoupí žáci lektorů J. Smorádkové, P. Kuhna a L. Holmana.

14

červen

USA 2018, režie Jeff Tomsic, ??? minut, přístupný od 15 let, titulky
Některé tradice se neomrzí. Tahle parta hraje už 30 let celý květen na honěnou. Neplatí žádná omezení, riskují krk, práci i vzájemný vztah. A Jerry je nejlepší. Ještě nikdy babu nedostal! Jenže letos se ve stejném termínu žení. Bude snadným terčem? Kdepak! Je vždy připraven! Hrají: Jeremy Renner (Wind River), Annabelle Wallisová (série Annabelle), Ed Helms (Bláznivá dovolená), Jon Hamm (Baby Driver) aj. NA ZÁKLADĚ SKUTEČNÉ UDÁLOSTI. FAKT!
PREMIÉRA

15

červen

USA 2018, režie Bill Holderman, 103 minuty, do 12 let nevhodný, titulky

Jedna starší žena: buďte ve střehu. Dvě starší ženy: blíží se nebezpečí. Kvarteto starších žen, které přečetly 50 odstínů šedi: ALARM!!! Ta kniha je podnětná. Opět vzplane touha po romantice a dobrodružství. Možná to krachne. Takový je život. A ten jejich ještě nekončí. Hrají: Diane Keatonová (Trable o Vánocích), Jane Fondová (Mládí), Candice Bergenová (Který je ten pravý?), Mary Stenburgenová (Kniha lásky), Andy Garcia (Geostorm: Globální nebezpečí) aj. ME TOO!!!
PREMIÉRA
PARTNEREM TOHOTO FILMU JE PIVOVAR ROHOZEC.

16

červen

Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města.
Sraz účastníků vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží.
Počet účastníků je omezen na 30.

Sobota 16. června 2018 v 04.45 hodin SELČ
Sobota 22. září 2018 v 06.42 hodin SELČ
Sobota 15. prosince 2018 v 07.49 hodin SEČ

16

červen

ČR 2018, režie Jiří Vejdělek, 90 minut, přístupný, mluveno česky

Tátovo červené pamětnické auto, tátova manželka, tátova dcera. A tátova bokovka. Ženský tandem na cestách po bílých místech rodinné historie. Hořkosladký koktejl žen v pokušení. Šibeniční smích s urnou, kaktusy a vysavačem. Nostalgie a důsledně srozumitelný humor. Hrají: Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová, Martin Myšička, Bolek Polívka, Jana Plodková aj. DÁMSKÁ ROAD MOVIE.
PREMIÉRA

17

červen

DECHOVÝ ORCHESTR ZUŠ HABRMANOVA, řídí Jan Doležal

20

červen

Bezplatnou právní poradnu v Infocentru zajišťuje Česká advokátní komora v Hradci Králové. Občanům je k dispozici každou středu od 13:00 do 17:00 a zodpoví otázky zejména v oblasti práva občanského, rodinného, pracovního a insolvenčního. Porada u každého žadatele by neměla překročit 15 – 20 min.

20

červen

Anglie 2017, režie: Andy Nyman, Jeremy Dyson, 98 minut , do 12 let nevhodný, titulky

Profesor Goodman vyšetřuje tři zdánlivě nadpřirozené jevy. Noční hlídač zažil strašidelné setkání, teenager děsivou noční jízdu, bankéř potkal duchy. Jeho racionální svět se začíná rozpadat. Jde o klam, nebo o temné síly? Pozor na to, čemu věříte! Hrají: Andy Nyman (Cizinec ve vlaku), Martin Freeman (TV série Sherlock), Alex Lawther (Obludárium), Paul Whitehouse (Ztratili jsme Stalina) aj. NEVĚŘIT NA DUCHY NEZNAMENÁ, ŽE DUCHOVÉ NEVĚŘÍ NA VÁS.
PREMIÉRA

21

červen

Španělsko/Bulharsko 2017, režie F. L. de Aranoa, 123 minuty, do 15 let nepřístupný, titulky

Jeden z největších zločinců všech dob očima své žhavé milenky. Escobar, krutý gangster, bezohledný vrah, narkobaron. Jeho kokainové království roste, drogy prodává v tunách. Respekt chce získat zabíjením a rekordní částkou na mezinárodním zatykači. Pro CIA se stane stěžejním cílem. Hrají: Javier Bardem (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta), Penélope Cruzová (Vražda v Orient expresu), Peter Sarsgaard (Jackie) aj. STŘÍBRO, NEBO OLOVO.
PREMIÉRA

22

červen

Přijďte si otestovat svůj zrak! Speciální oční vyšetření určené zejména řidičům, ale i ostatním účastníkům silničního provozu, odhalí nejen to, jak vidíte do dálky, na blízko a periferně, zda máte v pořádku barvocit, ale vyhodnotí, jak váš zrak reaguje za šera, mlhy a deště nebo při oslnění protijedoucím vozidlem.
 

22

červen

USA 2018, režie Gary Ross, 103 minuty, do 12 let nevhodný, titulky

Hvězdně obsazený film volně navazující na Dannyho parťáky. Debbie s kamarádkami má smělý plán. Vykrást diamantový důl - ples v Metropolitním muzeu. 16 a půl milionů dolarů pro každou = pro ženu příliš velké pokušení. Hrají: Anne Hathawayová (Interstellar), Sarah Paulsonová (Akta Pentagon: Skrytá válka), Sandra Bullocková (Gravitace), Cate Blanchettová (Thor: Ragnarok), Rihanna aj. UMĚJÍ ZA TO VZÍT. A VEZMOU VÁM VŠECHNO...
PREMIÉRA
PARTNEREM TOHOTO FILMU JE PIVOVAR ROHOZEC.

23

červen

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost i v letošním roce bude pořádat oblíbené Farmářsko-potravinářské trhy.
Nebudou ovšem v Gayerových kasárnách, které procházejí rekonstrukcí, nové místo najdou v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium.
Termíny trhů:
28. dubna, 12. a 26. května, 9. a 23. června, 7. a 21. července,
4. a 25. srpna, 8. a 22. září, 6. a 20. října a 3. a 17. listopadu 2018.

23

červen

Podívejte se s průvodcem na známá či méně známá hradecká místa i za měsíčního svitu, nakoukněte do míst, která znáte jen za denního světla...
Délka prohlídky cca 60 minut.
Sraz u Infocentra HK na Eliščině nábřeží.

Prohlídka se uskuteční při minimálním počtu 5 účastníků.

Vstupenky nutno zakoupit vždy do pátku do 18 hod. na stránkách www.hkpoint.cz

23

červen

USA/Španělsko 2018, režie J. A. Bayona, ??? minut, do 12 let nevhodný, mluveno česky

Jak ještěři vylezou z klece, zpátky je dostanete těžko. A když se k příšerám přidají zlí lidé, je na zaděláno na průšvih. Owena a Claire čeká těžký úkol. Genetická síla byla vypuštěna. V rurálním prostředí letního kina si ji vychutnáte jako nikde jinde. Pokračování slavné série. Hrají: Chris Pratt (Avengers: Infinity War), Bryce Dallas Howardová (Zlato), Toby Jones (Anthropoid), Jeff Goldblum (Thor: Ragnarok) aj. BUDETE ŽASNOUT, BUDETE SE BAVIT, BUDETE SE BÁT.
PREMIÉRA

24

červen

"V noci, když staré domy kolem Bílé věže usínají, objeví se malinká bytost. V ruce drží kamínek, kterým když ťukne o zem, začnou se dít věci..."
Pojďte se děti i dospěláci společně podívat, kde bydlí hradečtí skřítkové a víly, poznejte s nimi dlouholetou historii města, nakoukněte do starobylých uliček a zákoutí a zatoulejte se až na královéhradecká nábřeží a do parků.
Putování je vhodné pro děti od 3 do 6 let, pro maminky a babičky, tatínky a dědečky i s kočárky.

Sraz u Infocentra HK na Eliščině nábřeží.
Putování se uskuteční při minimálním počtu 5 účastníků.

Vstupenky nutno zakoupit vždy do pátku do 18 hod. na stránkách www.hkpoint.cz

24

červen

JUNIOR BIG BAND ZUŠ HABRMANOVA, řídí Jiří Hasal a SAX GRACIAS A SAX FRAPPÉ ze ZUŠ Habrmanova, řídí David Marišler

27

červen

Bezplatnou právní poradnu v Infocentru zajišťuje Česká advokátní komora v Hradci Králové. Občanům je k dispozici každou středu od 13:00 do 17:00 a zodpoví otázky zejména v oblasti práva občanského, rodinného, pracovního a insolvenčního. Porada u každého žadatele by neměla překročit 15 – 20 min.

27

červen

USA 2018, režie Ron Howard, 135 minut, přístupný, mluveno česky

"Předpokládej, že tě každý zradí. Pak nikdy nebudeš zklamaný." Dobrá rada nad zlato. Kde se vzal Han Solo? Předaleká galaxie. Jedničkou ve vesmírném pašování je Lando Calrissian. Před ním ale stojí mladík, který ho překoná. Na Millenium Falcon s nejoblíbenějším syčákem. Zrod jednoho z hrdinů ságy. Hrají Alden Ehrenreich (Jasmíniny slzy), Emilia Clarkeová (Než jsem tě poznala), Woody Harrelson (Tři billboardy kousek za Ebbingem) aj. JAK HAN SOLO K ŠTĚSTÍ PŘIŠEL.

28

červen

USA/Čína 2018, režie Abby Kohn, Marc Silverstein, 110 minut, do 12 let nevhodný, titulky

Každá žena je tak krásná, jak se cítí. Ovšem Renee je boubelka. Úraz hlavy ve fitku ale způsobí zázrak. Stala se krasavicí! Bohužel jde o iluzi, zůstala stejná. Přesto se cítí sexy, flirtuje. Chce jinou práci, třeba v modelingu. Jde do soutěže v plavkách, zamiluje se. Víra hory přenáší! Hrají: Amy Schumerová (Dámská jízda), Michelle Williamsová (Největší showman), Tom Hopper (Kill Ratio), Naomi Campbellová (Zoolander 2) aj. I RÁNA DO KEBULE MŮŽE BÝT POŽEHNÁNÍM!
PREMIÉRA

29

červen

01.01. 2018 18:00 První den spolu - novoroční ohňostroj
29. 03. 2018 9:30 Zelený čtvrtek - Missa chrismatis církevní svátek - Velikonoce
01. 04. 2018 12:00 Slavnost Zmrtvýchvstání Páně církevní svátek - Velikonoce
20. 05. 2018 18:00 Slavnost seslání Ducha Svatého církevní svátek - pouť v KSD
29. 06. 2018 18:00 Výročí bitvy na Chlumu 1866 slavnostní ceremonie
28. 08. 2018 18:00 Svátek sv. Augustina svátek patrona zvonu
01. 09. 2018 10:00 Slavnosti královny Elišky významná kulturní akce
28. 09. 2018 18:00 Den české státnosti, Slavnost sv. Václava státní i církevní svátek
28. 10. 2018 12:00 Den vzniku samostatného československého státu státní svátek
17. 11. 2018 18:00 Den boje studentů za svobodu a demokracii státní svátek
24. 12. 2018 23:30 Slavnost Narození Páně - půlnoční církevní svátek - Vánoce

Sraz účastníků vždy nejméně 15 minut před časem zvonění před Bílou věží.
Počet účastníků je omezen na 15.

29

červen

Německo 2017, režie Bora Dagtekin, 120 minut, do 12 let nevhodný, mluveno česky

Školní rok končí. Správní studenti už dávno nemají hlavu jasnou, takže snad snesou třetí díl novogermánské řachandy. Populární učitel-samouk Zeki Müller, zastánce přiměřeného násilí na žácích, má třídu dovést k maturitě. Pomůže nelegální podkožní čipování mladých ke stoprocentní docházce? Hrají: Elyas M'Barek (série Fakjů, pane učiteli), Jella Haaseová (Smyčka), Sandra Hüllerová (Toni Erdmann) aj. A PAK HURÁ NA PRÁZDNINY!
PREMIÉRA
PARTNEREM TOHOTO FILMU JE PIVOVAR ROHOZEC.

30

červen

ČR 2018, režie Tomáš Svoboda, 89 minut, do 12 let nevhodný, mluveno česky

Marie, městská single žena a úspěšná televizní moderátorka, má na chlapy smůlu. Její sestra Karolína už toho svého našla a chystá svatbu. Marie v rodné vesnici potkává dávnou lásku Jiřího. Jejich city zjevně nejsou minulostí. Je tu ale háček. Jiří je snoubencem její sestry... Hrají: Anna Polívková, Jan Dolanský, Ester Geislerová, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Oldřich Navrátil, Jaroslav Plesl aj. TROCHU OSTŘEJŠÍ "HOVADSKA" VESNICKÁ ROMANTICKÁ KOMEDIE.
PREMIÉRA

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2018 Letní kino Širák - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.